
| : | 7203L12JG |
|---|---|
| : | FIFOs Memory |
| : | Intersil (Renesas Electronics Corporation) |
| : | IC FIFO ASYNC 2 |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 100 |
| : | 1 |
1
$18.3000
$18.3000
10
$17.0400
$170.4000
32
$16.8600
$539.5200
64
$16.4400
$1,052.1600
128
$14.4300
$1,847.0400
256
$13.9500
$3,571.2000
512
$13.5700
$6,947.8400
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Intersil (Renesas Electronics Corporation) |
| Series | 7200 |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 32-LCC (J-Lead) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Asynchronous |
| Memory Size | 18K (2K x 9) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Data Rate | 50MHz |
| Access Time | 12ns |
| Current - Supply (Max) | 120mA |
| Supplier Device Package | 32-PLCC (14x11.46) |
| Bus Directional | Uni-Directional |
| Expansion Type | Depth, Width |
| Programmable Flags Support | No |
| Retransmit Capability | Yes |
| FWFT Support | No |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| DigiKey Programmable | Not Verified |