
| : | 1183 1" |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| : | 3M |
| : | RF EMI SHIELDIN |
| : | - |
| : | Box |
| : | 100 |
| : | 1 |
1
$8.6400
$8.6400
10
$7.7700
$77.7000
25
$7.0700
$176.7500
100
$6.4000
$640.0000
250
$5.8600
$1,465.0000
500
$5.3600
$2,680.0000
1000
$4.6600
$4,660.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | 3M |
| Series | 1183 |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Tin-Plated Copper Foil |
| Length | 36.000" (914.40mm) |
| Type | Shielding Sheet |
| Width | 1.000" (25.40mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 130°C |
| Adhesive | Conductive, Single Sided |
| Thickness - Overall | 0.003" (0.07mm) |