| : | 0805B332K100CT |
|---|---|
| : | Ceramic Capacitors |
| : | Walsin Technology |
| : | CAP CER 3300PF |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 100 |
| : | 1 |
4000
$0.0100
$40.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Walsin Technology |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 10V |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Capacitance | 3300 pF |