
| : | 0402BB104KW500 |
|---|---|
| : | Ceramic Capacitors |
| : | Passive Plus |
| : | .040 X .020, FR |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 23040 |
| : | 1 |
1
$2.5400
$2.5400
10
$1.9500
$19.5000
50
$1.7900
$89.5000
100
$1.4900
$149.0000
500
$1.2000
$600.0000
1000
$1.0500
$1,050.0000
2500
$1.0100
$2,525.0000
5000
$0.9700
$4,850.0000
10000
$0.9500
$9,500.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Passive Plus |
| Series | Broadband Capacitors |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 50V |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension | 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Thickness (Max) | 0.024" (0.61mm) |
| Capacitance | 0.1 µF |