
| : | 0200-3111-011 |
|---|---|
| : | Photodiodes |
| : | Luna Optoelectronics (Advanced Photonix) |
| : | SENSOR PHOTODIO |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 250 |
| : | 1 |
1
$16.0300
$16.0300
40
$12.0900
$483.6000
80
$10.1600
$812.8000
440
$9.3300
$4,105.2000
960
$8.8100
$8,457.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Luna Optoelectronics (Advanced Photonix) |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-46-2 Lens Top Metal Can |
| Wavelength | 900nm ~ 1700nm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Color - Enhanced | Infrared (NIR)/Red |
| Responsivity @ nm | 0.83 A/W @ 1300nm, 0.95 A/W @ 1550nm |
| Active Area | 0.50mm Dia |
| Current - Dark (Typ) | 600pA |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 35 V |