
| : | W5500 |
|---|---|
| : | Controllers |
| : | WIZnet |
| : | IC CTLR 3-1 ETH |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 54207 |
| : | 1 |
1
$3.6700
$3.6700
10
$3.2900
$32.9000
25
$3.1100
$77.7500
100
$2.7000
$270.0000
250
$2.5600
$640.0000
500
$2.3000
$1,150.0000
1000
$1.9400
$1,940.0000
2500
$1.8400
$4,600.0000
5000
$1.7700
$8,850.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | WIZnet |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Function | Controller |
| Interface | SPI |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.97V ~ 3.63V |
| Current - Supply | 132mA |
| Protocol | Ethernet |
| Standards | 10/100 Base-T/TX PHY |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| DigiKey Programmable | Not Verified |