
| : | TH3C106K016C0800 |
|---|---|
| : | Tantalum Capacitors |
| : | Vishay / Sprague |
| : | TH3106K016CC080 |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 600 |
| : | 1 |
1
$0.9900
$0.9900
10
$0.7500
$7.5000
50
$0.6800
$34.0000
100
$0.5600
$56.0000
500
$0.4400
$220.0000
1000
$0.3900
$390.0000
2500
$0.3700
$925.0000
5000
$0.3500
$1,750.0000
12500
$0.3300
$4,125.0000
25000
$0.3300
$8,250.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Sprague |
| Series | TANTAMOUNT™, TH3 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Features | Automotive |
| Package / Case | 2312 (6032 Metric) |
| Size / Dimension | 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 800mOhm @ 100kHz |
| Manufacturer Size Code | C |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.80mm) |
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage - Rated | 16 V |