| : | TCS34725FN |
|---|---|
| : | Color Sensors |
| : | OSRAM Opto Semiconductors (ams OSRAM) |
| : | IC COLOR CONV L |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 100 |
| : | 1 |
3500
$1.0200
$3,570.0000
10500
$1.4900
$15,645.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | OSRAM Opto Semiconductors (ams OSRAM) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Features | Gain Control, Interrupt, Sleep Mode |
| Package / Case | 6-SMD Module |
| Output | I2C |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C |
| Resolution (Bits) | 16 b |
| Current - Supply (Max) | 330µA @ 3V |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.6 V |