
| : | TCK-131 |
|---|---|
| : | Fixed Inductors |
| : | TRACO Power |
| : | FIXED IND 15UH |
| : | - |
| : | Bag |
| : | 100 |
| : | 1 |
1
$3.3300
$3.3300
10
$2.7900
$27.9000
25
$2.5500
$63.7500
50
$2.1800
$109.0000
100
$2.0000
$200.0000
250
$1.9400
$485.0000
500
$1.8800
$940.0000
1000
$1.8800
$1,880.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TRACO Power |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | Nonstandard |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Unshielded |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 235mOhm |
| Inductance Frequency - Test | 1 kHz |
| Height - Seated (Max) | 0.146" (3.70mm) |
| Inductance | 15 µH |
| Current Rating (Amps) | 850 mA |