
| : | TCK-121 |
|---|---|
| : | Fixed Inductors |
| : | TRACO Power |
| : | FIXED IND 15UH |
| : | - |
| : | Bag |
| : | 150 |
| : | 1 |
1
$7.4500
$7.4500
10
$6.1300
$61.3000
25
$5.6300
$140.7500
50
$5.3000
$265.0000
100
$5.1200
$512.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TRACO Power |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Unshielded |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 570mOhm |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Height - Seated (Max) | 0.067" (1.70mm) |
| Inductance | 15 µH |
| Current Rating (Amps) | 700 mA |