
| : | SGP40-D-R4 |
|---|---|
| : | Gas Sensors |
| : | Sensirion |
| : | SENSOR AIR QUAL |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 6901 |
| : | 1 |
1
$7.4900
$7.4900
10
$5.9900
$59.9000
25
$5.5400
$138.5000
100
$4.7900
$479.0000
500
$4.4900
$2,245.0000
1000
$4.1900
$4,190.0000
2500
$4.1200
$10,300.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Sensirion |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Output | I2C |
| Type | Air Quality |
| Operating Temperature | -10°C ~ 50°C |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 3.6V |
| Current - Supply | 2.6mA |