
| : | S40-PR-2-T03-PH |
|---|---|
| : | Photoelectric, Industrial |
| : | IDEC |
| : | 950401350 SENSO |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 100 |
| : | |
1
$140.7800
$140.7800
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | IDEC |
| Series | S40 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Sensing Distance | 3.937" ~ 27.559" (100mm ~ 700mm) |
| Sensing Method | Retroreflective |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Output Configuration | PNP-NC/NO |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Response Time | 500µs |
| Ingress Protection | IP67 |
| Cable Length | 78.74" (2m) |
| Connection Method | Cable |
| Light Source | Red (650nm) |