
| : | RYLR896 |
|---|---|
| : | RF Transceiver Modules and Modems |
| : | REYAX |
| : | REYAX Lora Modu |
| : | - |
| : | Case |
| : | 770 |
| : | |
1
$17.0000
$17.0000
10
$16.0000
$160.0000
30
$15.5000
$465.0000
100
$15.0000
$1,500.0000
500
$14.5000
$7,250.0000
1000
$14.0000
$14,000.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | REYAX |
| Series | LoRa™ |
| Package | Case |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Sensitivity | -129dBm |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Frequency | 820MHz ~ 960MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.6V |
| Power - Output | 15dBm |
| Data Rate | 115.2kbps |
| Protocol | LoRa™ |
| Current - Receiving | 16.5mA |
| Current - Transmitting | 43mA |
| Antenna Type | Antenna Included |
| Utilized IC / Part | SX1276 |
| RF Family/Standard | General ISM > 1GHz |
| Serial Interfaces | UART |