
| : | RCM14-04_SYS |
|---|---|
| : | Current Sensors |
| : | Western Automation / Littelfuse |
| : | RCM14-04 SYSTEM |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 648 |
| : | |
1
$44.1400
$44.1400
10
$39.8500
$398.5000
25
$38.1800
$954.5000
50
$35.7900
$1,789.5000
100
$34.6000
$3,460.0000
250
$32.6900
$8,172.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Western Automation / Littelfuse |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, Single Pass Through |
| Mounting Type | PCB, Through Hole |
| Frequency | DC ~ 60Hz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 12V ~ 24V |
| Sensor Type | Current Sensor |
| For Measuring | DC |
| Current - Supply (Max) | 25mA |
| Current - Sensing | 56mA |
| Number of Channels | 1 |