
| : | RCM14-01 SYSTEM PCB |
|---|---|
| : | Current Sensors |
| : | Western Automation / Littelfuse |
| : | RCM14-01 SYSTEM |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 660 |
| : | |
1
$26.4900
$26.4900
10
$23.9100
$239.1000
25
$22.9100
$572.7500
50
$21.4800
$1,074.0000
100
$20.7600
$2,076.0000
250
$19.6100
$4,902.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Western Automation / Littelfuse |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module, Single Pass Through |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 10.8V ~ 13.2V |
| Sensor Type | Current Sensor |
| For Measuring | DC |
| Current - Supply (Max) | 14.5mA |
| Current - Sensing | 6mA |
| Number of Channels | 1 |