
| : | PE83CR1003 |
|---|---|
| : | RF Circulators and Isolators |
| : | Pasternack |
| : | High Power Circ |
| : | - |
| : | Retail Package |
| : | 117 |
| : | |
1
$940.0000
$940.0000
5
$902.4000
$4,512.0000
10
$864.8000
$8,648.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pasternack |
| Series | - |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Connector Type | TYPE-N FEMALE |
| Frequency | 1.7 GHz ~ 2.2 GHz |
| Type | Circulator |
| Insertion Loss | 0.4dB (Max) |
| VSWR | 1.25 |
| Isolation | 20dB (Min) |
| Power - Average Forward | 100 W |