
| : | PE71S7297 |
|---|---|
| : | RF Switches |
| : | Pasternack |
| : | Transfer, Elect |
| : | - |
| : | Retail Package |
| : | 102 |
| : | |
1
$2,299.9800
$2,299.9800
5
$2,207.9800
$11,039.9000
10
$2,115.9800
$21,159.8000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pasternack |
| Series | - |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Impedance | 50Ohm |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| RF Type | SATCOM |
| Operating Temperature | -25°C ~ 65°C |
| Voltage - Supply | 26V ~ 30V |
| Insertion Loss | 0.6dB |
| Frequency Range | DC ~ 43GHz |
| Topology | Absorptive |
| Test Frequency | 43GHz |
| Isolation | 85dB |