
| : | JMPP224J0630DH1024 |
|---|---|
| : | Film Capacitors |
| : | Lumimax Optoelectronics Technology |
| : | CAP FILM 0.22uF |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 2100 |
| : | 1 |
10
$0.3100
$3.1000
20
$0.3000
$6.0000
40
$0.2800
$11.2000
100
$0.2600
$26.0000
200
$0.2400
$48.0000
500
$0.2200
$110.0000
1000
$0.2000
$200.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Lumimax Optoelectronics Technology |
| Series | MPP |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±5% |
| Package / Case | Radial |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose; High Frequency; High Pulse |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Height - Seated (Max) | 0.394" (10.00mm) |
| Capacitance | 0.22 µF |