
| : | ISL5120IB |
|---|---|
| : | Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers |
| : | Intersil |
| : | IC SWITCH SPST- |
| : | - |
| : | Bag |
| : | 12761 |
| : | |
701
$0.4300
$301.4300
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Intersil |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| On-State Resistance (Max) | 20Ohm |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 2.7V ~ 12V |
| Charge Injection | 5pC |
| Crosstalk | -105dB @ 1MHz |
| Switch Circuit | SPST - NO |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 800mOhm |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 35ns, 30ns |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 8pF, 8pF |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 100pA |
| Number of Circuits | 2 |