
| : | IDC747-1 |
|---|---|
| : | RF Transceiver Modules and Modems |
| : | IOT747 |
| : | RF TXRX MODULE |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 2266 |
| : | 1 |
1
$20.6400
$20.6400
10
$19.0500
$190.5000
25
$17.4600
$436.5000
100
$16.1400
$1,614.0000
250
$15.3500
$3,837.5000
500
$14.2900
$7,145.0000
1000
$13.7600
$13,760.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | IOT747 |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 51-SMD Module |
| Sensitivity | -96dBm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 2.4GHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3.3V ~ 4.7V |
| Power - Output | 13dBm |
| Data Rate | 3Mbps |
| Protocol | Bluetooth v5.2 |
| Antenna Type | Integrated, Chip |
| Modulation | DPSK, DQPSK, GFSK |
| RF Family/Standard | Bluetooth |
| Serial Interfaces | AIO, GPIO, I2C, I2S, PCM, UART, USB |
| DigiKey Programmable | Not Verified |