
| : | ICE2PCS03HKLA1 |
|---|---|
| : | PFC (Power Factor Correction) |
| : | IR (Infineon Technologies) |
| : | IC PFC CTRLR CC |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 100 |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | IR (Infineon Technologies) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 11V ~ 25V |
| Frequency - Switching | 100kHz |
| Mode | Continuous Conduction (CCM) |
| Supplier Device Package | PG-DIP-8 |
| Current - Startup | 450 µA |