
| : | HXB5G008HLT |
|---|---|
| : | Pulse Transformers |
| : | Pulse Larsen Antenna |
| : | MOD SIN 5GD |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 450 |
| : | 1 |
1
$5.2300
$5.2300
10
$3.9700
$39.7000
25
$3.8700
$96.7500
50
$3.5600
$178.0000
100
$3.3500
$335.0000
350
$3.2400
$1,134.0000
700
$3.1400
$2,198.0000
1050
$3.0300
$3,181.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Pulse Larsen Antenna |
| Series | HXB |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Inductance | 180µH |
| Size / Dimension | 0.691" L x 0.480" W (17.55mm x 12.20mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Transformer Type | LAN 5G Base-T |
| Turns Ratio - Primary:Secondary | 1CT:1CT |
| Height - Seated (Max) | 0.236" (6.00mm) |