
| : | HSMS-280C-BLKG |
|---|---|
| : | RF Diodes |
| : | Broadcom |
| : | RF DIODE SCHOTT |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 100 |
| : | |
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Broadcom |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 |
| Diode Type | Schottky - 1 Pair Series Connection |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Capacitance @ Vr, F | 2pF @ 0V, 1MHz |
| Resistance @ If, F | 35Ohm @ 5mA, 1MHz |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 70V |
| Supplier Device Package | SOT-323 |
| Current - Max | 1 A |