
| : | HS310-85-S3 |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| : | WITHWAVE CO LTD |
| : | RF EMI ABSORB S |
| : | - |
| : | Sheet |
| : | 101 |
| : | |
1
$167.1000
$167.1000
10
$158.8000
$1,588.0000
25
$150.4000
$3,760.0000
50
$142.0000
$7,100.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | WITHWAVE CO LTD |
| Series | W-Absorber™ |
| Package | Sheet |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Polymer Resin, Magnetic Powder |
| Length | 11.811" (300.00mm) |
| Shape | Sheet |
| Type | Absorbing Sheet |
| Width | 8.268" (210.00mm) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 90°C |
| Adhesive | Self-Adhesive |
| Thickness - Overall | 0.033" (0.85mm) |