
| : | GVGR-T11GD |
|---|---|
| : | Photodiodes |
| : | Genicom |
| : | SENSOR PHOTODIO |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 270 |
| : | 1 |
1
$14.3000
$14.3000
10
$11.3200
$113.2000
25
$10.7300
$268.2500
100
$9.2400
$924.0000
500
$8.6400
$4,320.0000
1000
$8.1900
$8,190.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Genicom |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-46-2 Metal Can |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Spectral Range | 300nm ~ 510nm |
| Color - Enhanced | Ultraviolet (UV) |
| Responsivity @ nm | 0.026 A/W @ 405nm |
| Current - Dark (Typ) | 1nA (Max) |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 5 V |