
| : | GM02SP |
|---|---|
| : | RF Transceiver Modules and Modems |
| : | Sequans Communications |
| : | MONARCH 2 LTE M |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 1062 |
| : | |
1
$21.6600
$21.6600
10
$20.0000
$200.0000
25
$18.3300
$458.2500
100
$16.9400
$1,694.0000
250
$16.1100
$4,027.5000
500
$15.0000
$7,500.0000
1000
$14.4400
$14,440.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Sequans Communications |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | LGA Module |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 617MHz ~ 2.2GHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.2V ~ 5.5V |
| Power - Output | 23dBm |
| Data Rate | 1.1Mbps |
| Protocol | LTE Cat M1, LTE Cat NB1, LTE Cat NB2, LTE-M/NB-IoT |
| Antenna Type | Integrated, Trace |
| RF Family/Standard | Cellular |
| Serial Interfaces | ADC, GPIO, I2C, JTAG, SPI, UART |