
| : | ENS160-BGLT |
|---|---|
| : | Gas Sensors |
| : | ScioSense |
| : | SENSOR AIR QUAL |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 457 |
| : | |
1
$10.0700
$10.0700
10
$8.0600
$80.6000
25
$7.4600
$186.5000
100
$6.4500
$645.0000
500
$6.0400
$3,020.0000
1500
$5.6400
$8,460.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ScioSense |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Output | I2C, SPI |
| Type | Air Quality |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.98V |
| Current - Supply | 29mA |