

| : | CS5340-DZZ |
|---|---|
| : | ADCs/DACs - Special Purpose |
| : | Cirrus Logic |
| : | IC ADC/AUDIO 24 |
| : | - |
| : | Tube |
| : | 100 |
| : | 1 |
288
$8.1900
$2,358.7200
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Cirrus Logic |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | ADC, Audio |
| Data Interface | Serial |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3.1V ~ 5.25V |
| Sampling Rate (Per Second) | 192k |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Number of Channels | 2 |