
| : | CMP4020-2-R |
|---|---|
| : | RF Transceiver Modules and Modems |
| : | CEL (California Eastern Laboratories) |
| : | RF TXRX MODULE |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 700 |
| : | 1 |
1
$21.3700
$21.3700
10
$19.7300
$197.3000
25
$18.0800
$452.0000
100
$16.7100
$1,671.0000
250
$15.8900
$3,972.5000
600
$14.7900
$8,874.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | CEL (California Eastern Laboratories) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 39-SMD Module |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 2.4GHz, 5GHz |
| Memory Size | 8MB Flash, 512kB PSRAM, 512kB SRAM |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Power - Output | 18dBm |
| Protocol | 802.11a/b/g/n, Bluetooth v5.0 |
| Antenna Type | Integrated, Trace |
| RF Family/Standard | Bluetooth, WiFi |
| Serial Interfaces | GPIO, I2C, I2S, SDIO, SPI, UART, USB |
| DigiKey Programmable | Not Verified |