| : | CFS1919060 |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| : | Leader Tech Inc. |
| : | RF CONDUCTIVE F |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 102 |
| : | 1 |
1
$81.6900
$81.6900
10
$77.4700
$774.7000
25
$75.3600
$1,884.0000
100
$70.0900
$7,009.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Leader Tech Inc. |
| Series | CFS |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Nickel-Copper (NI/CU) Polyester |
| Length | 19.000" (482.60mm) |
| Shape | Square |
| Type | Conductive Foam Sheet |
| Width | 19.000" (482.60mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Adhesive | Conductive, Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| Thickness - Overall | 0.060" (1.52mm) |