| : | CD4054BM96 |
|---|---|
| : | Display Drivers |
| : | Texas Instruments |
| : | IC DRVR 4 SEGME |
| : | - |
| : | Tape & Reel (TR) |
| : | 2460 |
| : | 1 |
1
$0.4700
$0.4700
10
$0.4000
$4.0000
25
$0.3700
$9.2500
100
$0.3000
$30.0000
250
$0.2800
$70.0000
500
$0.2400
$120.0000
1000
$0.1800
$180.0000
2500
$0.1700
$425.0000
5000
$0.1600
$800.0000
12500
$0.1400
$1,750.0000
25000
$0.1400
$3,500.0000
62500
$0.1300
$8,125.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Display Type | LCD |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Configuration | 4 Segment |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 18V |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Current - Supply | 40 nA |