
| : | CC1027 |
|---|---|
| : | Crystals |
| : | Quantic Croven |
| : | 100 MHz, SC Cut |
| : | - |
| : | Tray |
| : | 600 |
| : | 1 |
10
$98.5000
$985.0000
30
$82.1000
$2,463.0000
50
$66.2000
$3,310.0000
100
$54.7000
$5,470.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Quantic Croven |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | HC-35/U, TO-5 |
| Load Capacitance | 20pF |
| Size / Dimension | 0.384" Dia (9.75mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency Tolerance | ±5ppm |
| Operating Mode | 5th Overtone |
| Height - Seated (Max) | 0.220" (5.60mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 Ohms |
| Frequency | 100 MHz |