
| : | CBT250-1-B |
|---|---|
| : | RF Transceiver Modules and Modems |
| : | CEL (California Eastern Laboratories) |
| : | RF TXRX MOD BT |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 100 |
| : | 1 |
10
$23.6300
$236.3000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | CEL (California Eastern Laboratories) |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 33-SMD Module |
| Sensitivity | -97dBm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 2.4GHz |
| Memory Size | 1.64MB Flash, 152kB RAM |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Power - Output | 10dBm |
| Protocol | Bluetooth v4.2, Bluetooth v5.0 |
| Current - Receiving | 4.3mA |
| Current - Transmitting | 20.3mA |
| Utilized IC / Part | QN9090 |
| RF Family/Standard | Bluetooth |
| Serial Interfaces | ADC, GPIO, I2C, PWM, SPI, UART |
| DigiKey Programmable | Not Verified |