
| : | 5113DFT-5012.5MMX10M |
|---|---|
| : | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials |
| : | 3M (TC) |
| : | RF EMI SHLDING |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 120 |
| : | 1 |
1
$24.7700
$24.7700
10
$23.5300
$235.3000
25
$22.2900
$557.2500
50
$21.0500
$1,052.5000
100
$19.8100
$1,981.0000
250
$18.5700
$4,642.5000
500
$17.3400
$8,670.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | 3M (TC) |
| Series | 5113DFT |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Polyolefin |
| Length | 393.701" (10.00m) |
| Shape | Roll |
| Type | Shielding Tape |
| Width | 0.492" (12.50mm) |
| Operating Temperature | 105°C |
| Adhesive | Conductive, Double Sided, Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| Thickness - Overall | 0.002" (0.05mm) |