| : | 2260-200 |
|---|---|
| : | Accelerometers |
| : | Silicon Designs |
| : | 1-Axis 200g DC |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 125 |
| : | 1 |
1
$668.7500
$668.7500
25
$648.7500
$16,218.7500
50
$630.0000
$31,500.0000
100
$605.0000
$60,500.0000
500
$578.7500
$289,375.0000
1000
$565.0000
$565,000.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Silicon Designs |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Module |
| Output Type | Analog Voltage |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Type | Analog |
| Axis | X |
| Acceleration Range | ±200g |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 8V ~ 32V |
| Bandwidth | 0Hz ~ 3.6kHz |
| Supplier Device Package | Module |
| Sensitivity (mV/g) | 20 |