
| : | 1D2-15LC |
|---|---|
| : | NTC Thermistors |
| : | Semitec |
| : | NTC THERMISTORS |
| : | - |
| : | Bulk |
| : | 190 |
| : | 1 |
1
$1.1300
$1.1300
10
$0.8500
$8.5000
100
$0.6200
$62.0000
1000
$0.4700
$470.0000
5000
$0.4200
$2,100.0000
10000
$0.3900
$3,900.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Semitec |
| Series | D2 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | Disc 15mm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -50°C ~ 200°C |
| B25/85 | 2650K |
| B Value Tolerance | ±5% |
| Resistance in Ohms @ 25°C | 1 |
| Resistance Tolerance | ±15% |
| Length - Lead Wire | 0.79" (20.00mm) |