
| : | 1400A-150-1-I-SS-1-1-H |
|---|---|
| : | Flow Sensors |
| : | Tek-Flux |
| : | ELECTROMAGNETIC |
| : | - |
| : | Box |
| : | 105 |
| : | |
1
$3,191.0000
$3,191.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Tek-Flux |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Voltage - Input | 18V ~ 36V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Switch Function/Rating | 4mA to 20mA, Pulse |
| Material - Body | Hard Rubber |
| Port Size | Male, 152.4mm |
| Sensing Range | 0.3 ~ 10m/s |
| Flow Sensor Type | Liquid |